close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  تفریحات سالم

  بازدید : 5
  يکشنبه 28 آذر 1400 زمان : 17:46

  گياه بامبو ، باعث خوش شانسي و ضد سرطان

  براي کاشت بايد دقت کنيد که گياه را زياد زير خاک نکاريد و بعد از آن نوبت به آبپاشي گياه مي رسد. خاک اين گياه بايد هميشه رطوبت داشته باشد و هر روز بايد چک کنيد که خاک خشک نباشد و اينکه نبايد بيش از حد نيز به آن آب بدهيد. براي انتخاب نقطه برش ساقه بايد ابتدا از پايين ساقه سه بند بشماريد، از وسط بند چهارم به بعد مي توانيد برش بزنيد.

  گل فروشي رضوان با دارابودن سابقه 30 ساله، از سال 90 فعاليت خود را در حوزه فروشي اينترنتي گل شروع نمود. اين سايت به صورت تخصصي انواع تاج گل ترحيم و ختم را به قيمتهاي متنوع ارائه مي نمايد. انواع تاج گل ارزان به کليه نقاط تهران و بهشت زهرا ارسال مي شود. تنوع محصولات ما بايست و در صورتي که شما طرح يا نمونه اي داريد مي توانيد براي ما ارسال نماييد تا مطابق با سليقه و نياز شما طراحي تاج گل انجام شود.

  مي توانيد براي داشتن گياهي شاداب تر و حفظ رطوبت براي رشد بهتر ، روزانه عمل غبارپاشي را در فصول گرم انجام دهيد . به هيچ عنوان نبايد کل ساقه ها در آب قرار گيرند چراکه دچار پوسيدگي مي شوند . اين نوع گياه تنها مي تواند در شرايط مناسب به ?/? متر برسد . اگر ديگر تمايل به رشد گياه نداريد، مي توانيد کمي پارافين بر روي قسمت هاي هرس شده بريزيد و آن مناطق را مسدود کنيد، تا رشد گياه قطع شود.

  2020 © تمامي حقوق اين فروشگاه براي دمبرگ محفوظ مي باشد. از ظرفي با اندازه مناسب براي نگهداري بامبو استفاده کنيد. حتي اگر گياه را در آبي بدون فلورايد منتقل کنيد، باز هم ممکن است اين رنگ در نوک برگ ها ايجاد گردد. چون فلورايد قبلا درون سلول هاي گياه وجود داشته است ولي بعد از گذشت مدتي در برگ هاي جديد اين نقيصه برطرف خواهد شد. 4- حتماً سعي کنيد گياهي را خريداري کنيد که ريشه داشته باشد و از خريدن گياه بدون ريشه بخصوص در فصل هاي پاييز و زمستان خودداري کنيد.

  اگر در کار خود به رشد بيشتري نياز داريد، يک گياه بامبو خوش شانس روي ميز شما مي تواند به رشد و توسعه در حرفه شما کمک کند. به گفته Vastu Shastra و همچنين فنگ شويي، گياهان بامبو بسيار خوش يمن هستند. بامبو لوتوس، از دسته گياهان آپارتماني لوکس است که علاوه بر زيبايي و جذابيتي که دارد نگهداري از آن نيز راحت است. نگهداري از اين گياه در محل زندگي و محل کار محيط را سرشار از حس طراوت و سر زندگي مي کند و همچنين چيني ها بر اين باورند که اين گياه خوش شانسي مي آورد. آيا به نظر شما طلسم و طلسم جذاب نيست؟ در اين مورد، شما ميتوانيد بامبو زنده (گياه آپارتماني) را براي محافظت از خانه خود انتخاب کنيد خواص جادويي دومي حتي قويتر خواهد بود. مجاز است در هر قسمتي از فضاي زندگي گلدان يا گلدان با ساقه سبز قرار دهيد، اما اين امر بر مناطق مختلف زندگي تأثير ميگذارد.

  در اين مقاله فوق العاده ارزشمند که حاصل جمع آوري تجربيات چند ساله و دانش مورد نياز درباره گل بامبو مي باشد ما 0 تا 100 تکثير و نگهداري گل بامبو را به صورت نکته به نکته و مفصل شرح خواهيم داد. قبل از اينکه 10 نکته طلايي گل بامبو را بدانيد بهتر است ابتدا با 3 روش مختلف تکثير اين گياه پرطرفدار آشنا شويد. تميز نگه داشتن آب بامبو و تعويض هفتگي اثر بسزايي در سلامت گياه دارد. مقدار آب نيز بايد تا اندازه اي باشد که تقريبا تا ?/? سانتيمتر بالاتر از انتهاي پاييني ساقه قرار بگيرد. بامبو برعکس بقيه گياهان، نگهداري مي شود؛ يعني وقتي نور کمتري به آن برسد، بيشتر در جستوجوي نور قد مي کشد و در تماس با نور زياد و گرما از داخل مي پوسد.

  با سفارش گل بامبو در تهران و بسياري از شهرهاي ايران، از داشتن گل هاي زيبا در منزل خود و عزيزانتان لذت ببريد. با توجه به فصول و گل فروشي هاي تي تي گيفت در شهرهاي مختلف، تزئين گل ها و رنگ گل هاي تزئيني ممکن است با عکس کمي متفاوت باشد. در صورت اتمام گلدان و يا باکس گل فوق در برخي از شهرها، گلدان و يا باکس گلي زيبا، هم ارزش و مشابه با عکس ارسال مي شود. توجه داشته باشيد که گل ها موجوداتي زنده هستند و از لحاظ رويش ممکن است با عکس کمي متفاوت باشند.

  اين گياه با رطوبت معمول منزل مي تواند به راحتي رشد نمايد، اما براي رشد بهتر مي توانيد به غبارپاشي برگهاي آن بپردازيد و رطوبت بيشتري در اختيار گياه قرار دهيد. اين گياه رشد آهسته اي دارد اما اگر به درستي از بامبو نگهداري شود به صورت کوتاه رشد کرده و برگهاي با طراوت بيشتري به رنگ سبز خواهد داشت. برگهاي آن به طول ?? تا ?? سانتي متر و عرض ? تا ? سانتي متر به رنگهاي سبز ابلق يا تيره، سبز و سفيد و يا زرد و سبز ديده مي شود.

  براي اطمينان از پاکيزه بودن آن نيز مي توانيد آن را بجوشانيد. گياه را در محيط تاريکي پرورش ميدهند که نور پرشدت مصنوعي روي گياه متمرکز ميشود (مانند يک لامپ هالوژن) سپس اين نور حرکت ميکند و گياه در تعقيب نور حرکت مارپيچي انجام ميدهد و ساقه فرم Spiral را مارپيچي پيدا ميکند. تجربه نشان داده که اگر مکان نگهداري اين گياه با رنگ هاي شاد مثل نارنجي و قرمز تزئين شده باشد ، برگ هاي اين گياه با سرعت بيشتري رشد مي کنند و امکان زدن جوانه هاي بيشتري را فراهم مي سازند . همچنين وجود رنگ هاي گرم در مکان نگهداري گل بابو ، طول عمر گياه را افزايش مي دهد . طول ساقه هاي نوع جوانه بين ??تا??? سانتي متر و رنگ برگ ها در اين نوع ، سبز است .

  بامبو گياهي است كه به خوش يمني شهره شده و در بين مردم نيز هواداران زيادي يافته است به طوري كه تنها در تهران روزانه بين ?? تا ?? هزار شاخه بامبو با قيمت هايي از سه تا ?? هزار تومان به فروش مي رسد. بامبو ها براي رشد و قد کشيدن و همچنين برگ دهي به نور زياد نياز دارند که از پنجره خانه بگذرد و بعد به بامبو برسد براي همين در نقاط تاريک اصلا قرارشان ندهيد چون برگ هاي آن پلاسيده مي شود. اگر ريشه ي بامبو زياد شد و در ظرف جا نمي گرفت مي توانيد ريشه هاي قديمي تر را جدا کنيد ولي مراقب باشيد به ريشه هاي جوان تر آسيب نرسانيد,البته هر چه ريشه ي گياه زيادتر باشد نشانه ي سلامت گياه بامبو است. از آن جا که اين گياه آپارتماني به روش هاي مختلف پرورش مي يابد و داراي اشکال و اندازه هاي مختلف است نمي توان گفت دقيقا تا چه ارتفاعي رشد مي کند اما معمولا بعد از چند سال مراقبت، ارتفاع آن دو برابر مي شود. تکثير گياه بامبو معمولا به دو روش قلمه زدن و استفاده از پا جوش ها انجام مي شود. اگر در خانه کودک داريد يا از حيوانات خانگي نگه داري ميکنيد، توجه داشته باشيد برگ هاي بامبو سمي است.

  شش ساقه از اين گياه رفاه و راه هاي رسيدن به ثروت را به افراد خانواده هديه ميدهد. افراد در چين براي ابراز عشق و علاقه خود به طرف مقابل، دو عدد از اين گياه را هديه ميدهند.در فنگ شويي عدد دو در اين گياه باعث دوبرابر شدن خوش شانسي مي شود. گياه را در محيط تاريکي پرورش مي دهند که نور پرشدت مصنوعي روي گياه متمرکز مي شود (مانند يک لامپ هالوژن) سپس اين نور حرکت مي کند و گياه در تعقيب نور حرکت مارپيچي انجام مي دهد و ساقه فرم Spiral را مارپيچي پيدا مي کند. هنگامي که مي خواهيد خاک ژله اي بامبو را تعويض نماييد؛ گياه را در آب نگهداري کنيد.

  گياه بامبو بسته با يک شرايط و تعداد آن مي تواند در هر محلي که قرار بگيرد و به نتايج متفاوتي بينجامد. در ادامه براي محل قرار گيري گياه بامبو توضيحاتي داده شده است. قهوهاي شدن نوک برگها دلايل گوناگوني دارد، اما مهمترين دليل آن کمبود رطوبت محيط گياه است که سبب سوختن نوک برگها ميشود. وجود فلورايد در آب سبب توليد فيتوتوکسي و کشته شدن سلولهاي گياه ميشود. يعني انباشته شدن فلورايد در نوک برگهاي دراسيناها سلولهاي گياه را به تدريج ميکشد.

  يکي از مهم ترين بيماري هاي بامبو زرد شدن برگ هاي آن است. يکي از مهم ترين علل اين مشکل قرار گيري بامبو در معرض مستقيم نور خورشيد و استفاده از آب با املاح زياد است. ريزوم قسمتي از گياه مي باشد که در زير زمين قرار دارد ، ريشه و شاخه ها از اين قسمت گرد و برجسته رشد مي کنند. ريزوم شبيه پياز است و گاهي منابع معدني و مغذي از اين قسمت تغذيه مي شود.

  مناطق شمالي کشور ايران از مناطق مساعد جهت رويش و پرورش بامبو مي باشد. بامبو هايي که به صورت شاخه اي در داخل کشور خريد و فروش مي شوند معمولا وارداتي بوده و معروف به لاکي بامبو هستند. طول برگ هاي گياه لاکي بامبو معمولا حدود 15 تا 30 سانتي متر مي باشد و عرض آن ها حدود 3 تا 7 سانتي متر. برگ هاي بامبو به رنگ هاي سبز روشن، سبز تيره و گونه هاي بامبو ابلق که دو رنگ بوده به رنگ هاي سبز تيره يا سبز روشن با رگه هايي سفيد يا زرد رنگ ديده مي شود.

  مرتب كردن گياه هم چنين سبب مي شود كه جوانه ها و پيچ ها بسيار منسجم تر و پرتر از زمان قبل از هرس و مرتب كردن رشد كند. اگر نمي خواهيد كه گياه هرس شده شما به رشد خود ادامه دهد و رشدش متوقف شود بايد در محل برش مقداري پارافين بماليد و آن قسمت را مسدود كنيد. گياه بامبو با اينكه گياه بسيار مقاومي است باز هم احتمال بيمار شدنش وجود دارد.

  براي رساندن مواد مغذي مورد نياز و نگهداري از بامبويي که در خاک کاشته شده است مي توانيد هم از کودهاي محلول در آب و هم از نوع پودري آن استفاده کنيد. بهترين راه براي اين منظور نيز مصرف کود سه بيستبراي بامبو است. اما از هر کودي که استفاده مي کنيد بايد به اين نکته دقت کنيد که ميزان استفاده از آن بايد کاملا کنترل شده باشد. چرا که يکي از دلايل زرد شدن بامبو، مصرف بيش از حد انواع کودهاي مغذي است.

  براي اطمينان از خيسي با پشت انگشت ميزان رطوبت خاک را بسنجيد. اين مدت زمان، باعث از بين رفتن کلر موجود در آب خواهد شد. زيرا با افتادن برگها در آب، باکتري ها و عوامل خرابي گياه، به آب منتقل ميشود.

  از خصوصيات اين نوع خاک ها، قابليت نگهداري آب به مدت طولاني را مي توان نام برد. بامبو، گياهي است که هم از طريق ريشه و هم از طريق برگ تغذيه مي کند. با پاشيدن آب روي آن در واقع شما به دو روش، مواد غذايي را به گياه تزريق کرده ايد؛ البته اگر مي خواهيد گياه شما رشد بهتري داشته باشد، مي توانيد از قطره هاي تقويتي يا اسپري تغذيه استفاده کنيد. در روش نگهداري بامبو در آب نبايد تمام ساقه را در آب قرارداد ، بلکه بايد فقط 3 تا 5 بند پايين آن در آب باشد. گياهان چه در خاک نگهداري شوند و چه در مخلوط خاکي به کود نياز دارند.

  آبياري بيش از حد موجب تجمع آب روي خاک مي شود که اين اتفاق موجب پوسيدگي ريشه و از بين رفتن قلمه ها خواهد شد. با کشيدن پلاستيک روي بستر، رطوبت مورد نياز براي ريشه دار شدن قلمه ها را افزايش دهيد. ريختن آب داخل ساقه بريده شده، موجب افزايش رطوبت براي تقويت ريشه دهي قلمه ها مي شود که کار بشدت پسنديده اي است. هر 2 روز ميزان رطوبت خاک را بسنجيد و در صورت خشک بودن، آبياري را آغاز کنيد.

  در تکثير گياه است بهتر است قلمه را از ? تا ? سانتي متر از زير گره ساقه جدا کنيد. اين منطقه وقتي از ساقه جدا شود به زودي ريشه مي دهد و گياه جديدي بوجود مي آيد. اين امر مهم نيست شما مي توانيد برش را به صورت صاف و بدون زاويه نيز انجام دهيد. تمام گياهان و از جمله بامبو به طور نمادين معرف عنصر چوب هستند.

  از خصوصيات اين نوع خاک ها ، قابليت نگهداري آب به مدت طولاني را مي توان نام برد . کشت و پرورش گياه لاکي بامبو در داخل کشور بسيار پرهزينه است! قرار دادن بامبو خوش شانس در گوشه روابط مي تواند به ايجاد يک رابطه هماهنگ بين شما و شريک فعلي يا آينده تان کمک کند. براي يافتن منطقه روابط خانه، روبروي در ورودي بايستيد و گوشه سمت راست خانه خود را پيدا کنيد. چينيها براي نشان دادن عنصر آتش يک روبان قرمز دور گياه ميبندند. براي نشان دادن عنصر فلز به قسمتي از آن يک سکه آويزان ميکنند، به اين ترتيب اين گياه تمام اين پنج عنصر را در کنار هم دارد و ميتواند خوششانسي بياورد.

  دوستان گرامي؛ اگر درباره يک گياه خاص سوالي داريد لطفا سوال خود را در قسمت نظرات همان گياه در سايت ثبت کنيد. ساقه هاي تيره رنگ قهوه اي ، نشانه ي خوبي براي اين گياهان نخواهد بود . هر گياه بامبوايي که در بازار مشاهده مي کنيد وارداتي مي باشد . سعي کنيد گياه را درمعرض تغييرات شديد دمايي قرار ندهيد و آن را در مکاني با دمايي ثابت نگهداري کنيد . در اين صورت گياه را ريشه دار کرده و به خاک ژله اي منتقل کنيد . به اين صورت که ريشه هاي آن را در گلدان هاي شيشه اي قرار دهيد .

  https://www.intensedebate.com/people/NellieStein41

  http://www.escortpicture.com/NellieStein4

  https://wanelo.co/nelliestein4

  https://www.yelp.ca/user_details?userid=1AoGx8EjJooRKpSHmAGVTw

  https://www.bitsdujour.com/profiles/hSgIL0

  https://www.tetongravity.com/community/profile/NellieStein4/

  https://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=11070075

  https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/1502623.page

  10 نکته طلايي گل بامبو از تکثير تا نگهداري 2019
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
  آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 201
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 32
 • بازدید کننده امروز : 33
 • باردید دیروز : 8
 • بازدید کننده دیروز : 7
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 78
 • بازدید ماه : 153
 • بازدید سال : 153
 • بازدید کلی : 37203
 • کدهای اختصاصی