close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  تفریحات سالم

  بازدید : 9
  سه شنبه 2 آذر 1400 زمان : 8:27

  طلاق توافقي

  انجام طلاق توافقي توسط موسسه حقوقي تهران وکيل درکمترين زمان ممکن بدون نياز به جلسات مشاوره و حضور زوجين در کمتر از سه روز با نازلترين هزينه انجام مي پذيرد. در طلاق توافقي زوجين صرفا يک بار جهت نگارش صورت جلسه طلاق توافقي در دفتر حضور به هم مي رسانند و بعد از آن تمامي کارهاي طلاق توافقي توسط وکيل طلاق توافقي انجام مي پذيرد.

  z7_m0hd.png

  در اين مقاله طلاق توافقي را به‌صورت بسيار کامل و جامع شرح مي‌دهيم تا سؤالي ديگر باقي نماند و اين تضمين را ميدهيم که اگر تا انتها اين مقاله را بخوانيد به تمامي سوالاتي که در ذهن داريد پاسخ داده خواهد شد .

  طلاق توافقي چقدر زمان مي‌برد؟

  مدت‌ زمان طلاق توافقي وابسته به خيلي از موارد مي‌باشد اما شما مي‌توانيد با گرفتن وکيل از موسسه تهران وکيل اين پروسه بسيار طولاني که اغلب بين 60 تا 90 روز به طول خواهد انجاميد را وکلاي موسسه تهران وکيل آن را حتي به 2 الي 10 روز مي رسانند و تحت هيچ شرايطي امکان کنسل کردن طلاق توافقي وجود ندارد و اگر هر کدام از طرفين براي طلاق توافقي حاضر نشوند وکيل به جاي آن ها اين کار را انجام خواهد داد. در هيچ ‌يک از مراحل دادگاه مرکز مشاوره دفتر خانه و ... حضور نداشته باشيد به‌ عبارت ‌ديگر تمام اين مراحل را وکيل از طرف شما انجام داده و در 10 روز اين پروسه طي خواهد شد

  طلاق توافقي چقدر زمان مي‌برد؟

  طلاق توافقي سريع

  با توجه به طولاني بودن پروسه طلاق توافقي موسسه تهران وکيل اين تضمين را به شما مي دهد که در عرض 2 روز طلاق توافقي که مد نظر طرفين مي باشد را به سرانجام برساند .

  همچنان که گفته شد در طلاق توافقي اگر طرفين خودشان بخواهند اقدام کنند در خوشبينانه ترين حالت 2 الي 3 ماه اين پروسه طلاق توافقي به طول خواهد انجاميد اما موکلايي که قبل از شما از موسسه تهران وکيل استفاده کردن اين پرونده را در 2 روز به اتمام رساندند .

  همچنين با توجه به شرايط کرونايي در کشور زوجيني که قصد طلاق توافقي دارند فقط و فقط يک بار براي عقد قرار داد وکالت در موسسه حضور پيدا خواهند کرد و باقي کار از صفر تا صد را وکلاي مجرب موسسه تهران وکيل در کمترين زمان ممکن انجام خواهند داد .

  بدون داشتن وکيل طلاق توافقي بر خلاف چيزي که از بيرون ديده مي شود کار خيلي سخت خواهد بود و گاها در اواسط کار طرفين طلاق توافقي از روند خسته کننده و طولاني مراحل طلاق توافقي پشيمان شده و تازه آن زمان به فکر گرفتن وکيل طلاق توافقي مي رسند ولي متاسفانه دراين حالت وکيل طلاق توافقي بايد کار را از ابتدا انجام بدهد .

  طلاق توافقي سريع

  تعريف طلاق توافقي

  تعاريف زيادي براي طلاق توافقي در کتاب‌ ها و منابع آمده ‌است اما به‌ طور بسيار ساده طلاق توافقي يعني دو طرف ازدواج مشترک به هر ترتيب و به هر دليلي نمي‌خواهند که زندگي مشترک خودشان را ادامه دهند و به‌عبارت‌ ديگر هر دو طرف مايل به جدا شدن و بريدن اين زندگي مشترک مي‌باشند .

  طلاق به ‌طور کلي سه حالت دارد يا زوج نمي ‌خواهد به زندگي مشترک خود ادامه دهد و به نوعي از زوج اکراه دارد نوع دوم دقيقاً برعکس اين حالت است و زوج ديگر ميل و رغبتي به ادامه زندگي ندارد اما حالت سومي هم وجود دارد که موضوع اين مقاله ما مي‌باشد که آن زماني مي‌باشد که دو طرف اين زندگي مشترک هر دو اکراه به زندگي مشترک دارند و به نوعي به دليل عدم تفاهم و درک متقابل طرف نمي‌خواهد ديگر به زندگي خود ادامه دهند که به ان طلاق توافقي گويند .

  تعريف طلاق توافقي

  مدارک لازم براي طلاق توافقي

  براي طلاق توافقي يک سري مدارک بايد به دادگاه ارائه شود از جمله مدارکي که طرفين بايد هنگام درخواست طلاق توافقي در دست داشته باشد و آن را به دادگاه ارائه دهند به‌شرح زير مي‌باشد.

  اصل يا کپي عقدنامه و همچنين شناسنامه و کارت ملي و گواهي عدم بارداري مدارکي مي باشند که براي طلاق توافقي نياز مي باشد .

  از جمله مواردي که در حين اقدام براي طلاق توافقي بسيار بسيار شايع مي‌باشد اين است که مدارک فوق در دسترس نباشد آنگاه چه کار بايد کرد؟

  اگر عقدنامه در اثناي اقدام براي طلاق توافقي در دسترس نباشد در اين ‌صورت هر يک از طرفين يعني زوجه يا زوج مي‌تواند با در دست داشتن شناسنامه به دفتر خانه‌اي که محل صدور عقدنامه بوده مراجعه کرده و کپي برابر اصل اين اقدام را از دفترخانه‌اي که محل صدور اقدام بوده درخواست کند دادگاه رونوشت يا کپي عقد نامه را هم مورد قبول قرار مي‌دهد و مراحل بعدي طلاق توافقي را ادامه دهند
  حال اگر شناسنامه يا کارت ملي يکي از طرفين براي اقدام به طلاق توافقي در دسترس نباشد در اين حالت با اصل عقدنامه و کپي شناسنامه کپي کارت ملي مي‌توان مراحل اين نوع از طلاق يعني طلاق توافقي را طي نموده و مشکلي پيش نخواهد آمد.

  مدارک لازم براي طلاق توافقي

  مراحل طلاق توافقي

  اولين و مهم‌ترين مرحله طلاق توافقي توافق دو طرف بر سر همه حق‌وحقوق هايي هست که دو طرف نسبت ‌به يکديگر دارند. يعني هر حق و حقوقي که طرفين نسبت ‌به همديگر دارند بايد با هم به توافق برسند اگر چنانچه هر يک از حق و حقوق‌ هاي طرفين مورد توافق دو طرف واقع نشود امکان طلاق توافقي ميسر نخواهد شد.

  همچنين اين مرحله يعني توافق بر سر همه حق و حقوق‌هايي که دو طرف نسبت ‌به يکديگر دارند در طلاق توافقي بايد به دادگاه اعلام گردد مانند حضانت طفل و مهريه و نفقه و ...

  مرحله بعدي طلاق توافقي با در دست داشتن مدارکي که در فوق ذکر شده بايد طرفين به دفتر خدمات قضايي مراجعه کرده و دادخواست طلاق توافقي را به دادگاه ارائه نمايند پس‌از ثبت دادخواست در دفتر خدمات قضايي طرفين بايد منتظر پيامکي از طرف دفتر خدمات قضايي باشد که حدوداً 2 الي 4 روز به طول خواهد انجاميد که البته با مراجعه به سايت‌هاي مربوطه مي‌توان پيگيري ‌هاي لازم براي زمان ارسال پيامک را انجام داد.

  مرحله بعد طلاق توافقي از ارسال پيامک طرفين با دو حالت مواجه مي‌شوند که در زير شرح خواهيم داد :

  حالت اول براي طلاق توافقي در اين مرحله زماني است که در پيامکي که از طرف دادگاه در سامانه عدل ايران مي‌آيد زماني حضور در دادگاه مشخص باشد در اين حالت در زمان مقرر طرفين در دادگاه حضور خواهند يافت.

  اما حالت دوم براي طلاق توافقي در اين مرحله زماني است که در پيامکي که براي طرفين مي‌آيد زماني براي حضور در دادگاه به قيد نشده باشد در چنين حالتي طرفين يعني زوجه و زوج هر دو بايد در اسرع وقت به دادگاه مراجعه نمايند.

  مرحله بعدي طلاق توافقي و پس ‌از اين ‌که طرفين به دادگاه مراجعه کردند در اولين حضورشان در دادگاه اين مقام محترم طرفين را به مرکز مشاوره خواهد فرستاد و حتي اين مرحله يعني حضور در مرکز مشاوره در قانون جديد اجباري مي‌باشد به‌ عبارت ‌ديگر زوجين ارجاع به مراکز مشاوره‌اي که قبلاً در معيت دادگاه قرار داشته اما امروزه در مکاني جدا از دادگاه قرار دارد اجباري مي‌باشد و اغلب 45 روز اين مشاوره‌ها به طول بيانجامد البته قبل ‌از رفتن به دادگاه و حتي قبل ‌از دادخواست دادن براي طلاق توافقي نيز زوجين مي‌توانند ابتدا به مرکز مشاوره مراجعه کرده و گواهي آن را به دادگاه ارائه کند پس الزامي مبني براينکه براي طلاق توافقي ابتدا مشاوره برود يا دادگاه وجود ندارد.

  مرحله پنجم از طلاق توافقي بعد از نظر مشاور دادگاه در همان روز يا در چند روز بعد راي را صادر مي‌کند به اين راي اصطلاحاً گواهي عدم امکان سازش مي‌گويد که در ادامه به‌صورت کامل توضيح داده مي‌شود.

  در مرحله بعدي طلاق توافقي پس ‌از صدور رأي توسط دادگاه زوجين به دفتر رسمي ازدواج طلاق مراجعه کرده و اين راي را به اين دفتر نشان مي‌دهند تا صيغه‌ي طلاق براي اين نوع از طلاق يعني طلاق توافقي با شاهدين جاري شود البته در اين مرحله يک گواهي ديگر نيز زوج بايد گرفته باشد که آن هم گواهي عدم بارداري مي‌باشد و آن را بايد به دفتر محترم تحويل دهد.

  مراحل طلاق توافقي

  مدت زمان طلاق توافقي

  همان ‌طور که مي‌دانيد رويه مشخصي براي اعلام مدت‌زمان طلاق توافقي وجود ندارد اما شما با داشتن وکيل مجرب از وکلاي موسسه تهران وکيل مي‌توانيد اين زمان را به حداقل ممکن برسانيد حتي به 2 الي 10 روز کاهش دهيد همچنين توصيه ما به شما اين است که نه در طلاق توافقي بلکه در هر پرونده اي حتما وکيل داشته باشيد چرا که در طول يک پرونده مشکلات بسيار زيادي برايتان به وجود مي‌آيد پس داشتن يک وکيل مجرب مي‌تواند بسيار بسيار به شما کمک کند.

  مرحله مشاوره از مراحل طلاق توافقي اجباري مي‌باشد که خود به‌تنهايي 45 روز به طول خواهد انجاميد و مراحل ديگر در فوق که اشاره شده‌است مدت‌زمان مشخصي ندارد و بستگي به تعداد مراجعين و پرونده‌ها دارد پس نمي‌توان زمان مشخصي براي اين نوع از پرونده‌ها عنوان کرد.

  مدت زمان طلاق توافقي

  قيمت طلاق توافقي

  براي طلاق توافقي يک سري از هزينه ها را طرفين متحمل مي‌شوند که در زير به آن اشاره خواهيم کرد.

  يکي از هزينه‌هايي که طرفين براي طلاق توافقي بايد بدهند هزينه ثبت دادخواست در دفتر الکترونيک قضايي مي‌باشد که البته آن‌هم بستگي به نوع دادخواست دارد که مالي باشد يا غير مالي

  هزينه ديگري که طرفين بايد براي طلاق توافقي متقبل شوند هزينه مشاوره مي‌باشد همان‌طور که در قبل اشاره کرديم زوجين بايد بعد از دادخواست و مراجعه به دادگاه به مشاور مراجعه کنند که حدود زماني آن 45 روز را بايد در نظر داشته باشيد و هزينه آن جلسه اي حدودا 40 هزار تومان مي باشد

  همچنين هزينه بعدي که براي طلاق توافقي هزينه گواهي عدم بارداري مي‌باشد

  هزينه بعدي که براي طلاق توافقي بايد پرداخت شود نيز هزينه جاري کردن صيغه طلاق در دفترخانه مي‌باشد که البته بستگي به تعرفه اين دفتر دارد

  همچنين شما بايد علاوه ‌بر مبالغ فوق مبلغ هزينه داشتن وکيل را نيز به اين هزينه ها اضافه نماييد شما مي توانيد از وکلاي موسسه تهران وکيل استفاده نماييد که 15 سال سابقه دارند و بسيار وکلاي حاذقي مي باشند . هزينه وکيل براي طلاق توافقي از 5 ميليون تومان شروع مي شود .

  قيمت طلاق توافقي

  جلسات مراکز مشاوره خانواده براي طلاق توافقي به چه صورت تشکيل مي شود؟

  اين ‌مورد نيز از مواردي است که در کشور به ‌طور يکسان نمي شود عنوان کرد که رويه تشکيل جلسات مشاوره به چه صورت مي‌ باشد در بعضي از مراکز مشاوره براي طلاق توافقي حضور زوجين الزامي مي ‌باشد اما در بعضي از حوزه‌ ها حضور زوجين براي طلاق توافقي الزامي نيست حتي در بعضي از مراکز فقط حضور زوجه به تنهايي اجباري مي‌باشد اما اگر مي‌خواهيد وکيل ‌تان به‌جاي شما در جلسات طلاق توافقي شرکت کنند حتماً حتماً در وکالت‌ نامه اجازه شرکت وکيل به ‌جاي موکل در جلسات مشاوره را قيد نموده و امضا بزنيد تا مشکلي ازين بابت براي شما به وجود نيايد زيرا اگر وکيل اجازه شرکت در جلسات مشاوره طلاق توافقي به‌ جاي موکل را نداشته باشد نمي‌تواند شرکت کند و اگر شرکت کند ترتيب ‌اثري به آن داده نخواهد شد.

  جلسات مراکز مشاوره خانواده براي طلاق توافقي به چه صورت تشکيل مي شود؟

  توافقات زوجين در طلاق توافقي

  زوجين قبل از دادخواست طلاق توافقي بايد يک سري توافقات را بين خودشان انجام دهند که ازجمله آن‌ها مي‌توان به مهريه ، نفقه ، حضانت فرزند ، اجرت‌المثل ، جهيزيه ، ملاقات فرزند ، نحله و به‌طورکلي هر موردي که امکان دارد موجب به وجود آمدن اختلاف شود بايد قبل‌از دادخواست طلاق توافقي داده‌اند بين طرفين حل‌ وف صل شود و به توافق برسند.

  نکته مهم ديگر اينکه نظارت بر انجام توافقات در طلاق توافقي است که تمامي مراحلي که بايد انجام شود براي مثال اگر چنانچه در طلاق توافقي قرار بوده بجاي مهريه خانه يا ماشين يا اجاره نامه به نام زوجه بشود تمامي اين موارد با نظارت وکيل از موسسه تهران وکيل انجام خواهد شد که خيال زوجه از اين بابت کاملا راحت باشد

  و يا در صورت بذل کامل مهريه توسط زوجه در طلاق توافقي هم خيال زوج راحت باشد که ديگر زوجه حق رجوع ندارد و مهريه براي هميشه بذل و ابرا خواهد شد .

  توافقات زوجين در طلاق توافقي

  مهريه در طلاق توافقي

  همان‌ طور که در قسمت ‌هاي قبلي ذکر شده است مهريه جزو مواردي مي‌باشد که قبل‌از دادخواست دادن طرفين براي طلاق توافقي بايد به توافق در اين‌ مورد برسند و اون چيزايي که براي صدور گواهي عدم امکان سازش ملاک مي‌باشد فقط و فقط توافق زوجين بر سر اين مورد مي‌باشد به بياني ديگر قاضي آن چه که طرفين توافق کنند در گواهي عدم امکان سازش قيد خواهد کرد حال آن که به‌ صورت اقساط باشد يا به‌ صورت بخشش کامل مهريه از طرف زوجه باشد و يا چه به‌ صورت پرداخت کامل مهريه از طرف زوج باشد اين توافق بايد از قبل انجام گيرد و در گواهي عدم امکان سازش قيد گردد

  مهريه در طلاق توافقي

  توافق بر سر حضانت فرزند در طلاق توافقي

  با توجه به روابط عاطفي که بين فرزند و والدين وجود دارد توافق بر سر حضانت فرزند سخت‌ترين توافق بين زوجين در طلاق توافقي مي‌باشد اما در طلاق توافقي بايد اين توافق نيز انجام پذيرد يعني تمامي اختلافات در هر زمينه‌اي بايد طبق توافق زوجين قبل ‌از دادخواست و رسيدگي به پرونده انجام شود اما در قانون حضانت فرزند تا 7 ‌سالگي با مادر وي است و بعد از 7 ‌سالگي حضانت فرزند با پدر او مي‌باشد.

  در اين نوع طلاق يعني طلاق توافقي ملاک سپردن فرزند به يکي از طرفين توافق طرفين مي‌باشد حال فرزند شايد 10 سال سن داشته باشد و شايد کمتر از 7 سال و چيزي که مهم است توافق بين طرفين مي‌باشد.

  توافق بر سر حضانت فرزند در طلاق توافقي

  حق طلاق در طلاق توافقي

  حق طلاق يا همان وکالت در طلاق عبارت است از وکالت داشتن زوجه براي اين‌که به ‌صورت يک ‌طرفه طلاق بگيرد .

  در حقوق ايران چيزي به نام حق طلاق وجود ندارد و اين يک اشتباه در عرف مي ‌باشد کلمه‌اي که صحيح مي‌باشد وکالت در طلاق مي‌باشد اگر چنانچه زوجه بخواهد به‌طور يک‌طرفه از زوج طلاق بگيرد به دو صورت اين مهم امکان دارد :

  اول اين که دلايل بسيار محکمه ‌پسندي که در مقالات بعدي خواهيم گفت که زوجه به چه صورت مي‌تواند طلاق بگيرد مي‌تواند از دادگاه درخواست طلاق کنند.

  اما حالت دوم زماني است که زوج به زوجه وکالت در طلاق بدهد که هر وقت خواسته مي‌تواند طلاق بگيرد همچنين اين وکالت در طلاق نيز به دو صورت مي‌باشد:

  اول اين‌که در سند نکاحيه به ‌صورت شرط ضمن عقد نوشته ‌شده باشد که بدون هيچ دردسري زوجه مي‌تواند طلاق بگيرد.

  حالت دوم موردي است که زوجه در دفترخانه اسناد رسمي وکالت بدهد به زوج که هر موقع که خواسته مي‌تواند به‌صورت يک‌ طرفه طلاق بگيرد.

  حال فرق اين دو حالت زماني است که در حالت اول يعني اگر در صنعت نکاحيه وکالت در طلاق ذکر شده باشد زوج نمي‌تواند زوجه را عزل نمايد اما زماني‌که در دفترخانه اسناد رسمي زوج به زوجه وکالت در طلاق مي‌دهد مي‌تواند اين وکالت را عزل نمايد البته به ‌غير از زماني‌که اين وکالت داراي زمان باشد.

  اشتباه رايج ديگري که در ميان مردم وجود دارد اين است که اگر زوج به زوجه حق طلاق يا همان وکالت در طلاق دهد خود ديگر نمي‌تواند زوجه را طلاق دهد که اين يک باور حقوقي اشتباه مي‌باشد هر موقع که زوج وکالت در طلاق به زوجه دهد يا به‌ عبارت ‌ديگر زوجه حق طلاق داشته باشد زوج مي‌تواند زوجه را طلاق دهد و اين امر منافاتي با وکالت در طلاق دادن به زوجه ندارد.

  اگر چنانچه زوجه حق طلاق يا همان وکالت در طلاق داشته باشد ، جدا شدن از زوج در 5 دقيقه انجام خواهد شد و هيچ نيازي به زوج در هيچ يک از مراحل دادگاه وجود ندارد و کافي است زوجه در دفتر موسسه تهران وکيل حضور پيدا کند و کالتنامه به وکيل موسسه بدهد آنگاه در کمتر از زماني که خود زوجه فکرش را بکند اين کار انجام خواهد شد .

  حق طلاق در طلاق توافقي

  تفاوت انواع طلاق ها با طلاق توافقي

  به ‌طور کلي طلاق ‌ها به سه حالت تقسيم مي‌شوند طلاق باين طلاق رجعي و طلاق توافقي

  طلاق باين يعني براي شوهر حق رجوع وجود نخواهد داشت.

  اما طلاق رجعي همان طلاقي است که حق رجوع براي شوهر وجود دارد. رجوع يعني شوهر در يک فاصله زماني مي‌توانند به زندگي زناشويي قبلي خودش برگشت کند.

  طلاق توافقي نيز دو طرف به اين نتيجه مي‌رسند که ديگر نمي‌ خواهند به زندگي مشترک خود ادامه دهد.

  تفاوت انواع طلاق ها با طلاق توافقي

  تعيين تکليف جهيزيه در طلاق توافقي

  در مبحث جهيزيه در طلاق توافقي آن چه که زوجه از منزل پدري خودش به منزل شوهر آورده مال او مي باشد و آن چه که مرد با خودش آورده مال وي مي‌باشد همچنين آنچه که بين دو طرف مشترک مي‌باشد نيز براي آن دو مي‌باشد.

  اما در طلاق توافقي همان ‌طور که در اين مقاله ذکر شده ‌است مبناي اصلي همه اين اختلافات از جمله جهيزيه توافق دو طرف است چنانچه توافقي بر سر جهيزيه نشده باشد امکان صدور گواهي عدم امکان سازش وجود نخواهد داشت

  تعيين تکليف جهيزيه در طلاق توافقي

  گواهي بکارت و آزمايش بارداري در طلاق توافقي

  با توجه به اين ‌که در جاي‌ جاي کشور ايران رويه قضايي براي طلاق توافقي به‌ صورت يکسان وجود ندارد اين مورد يعني گواهي بکارت و آزمايش بارداري در حوزه‌هاي مختلف قضايي مختلف مي ‌باشد اما بطور کلي اگر زوجه ادعاي عدم از بين رفتن بکارت در طلاق توافقي کند بايد اين ادعاي خود را به اثبات برساند حتي اگر زوج نيز اين ادعاي او را تصديق نمايد براي اين کار زوجه با مراجعه به پزشکي قانوني و گرفتن گواهي عدم ازاله بکارت از پزشکي قانوني دوباره به دادگاه مراجعه کرده و اين گواهي را به دادگاه ارائه مي‌نمايد همچنين در صورت ترميم بکند پزشکي قانوني در گواهي عدم ازاله بکارت قيد مي‌نمايد که بکارت ترميم‌شده است.

  در بحث آزمايش بارداري در طلاق توافقي نيز اين الزام وجود دارد که زوج از يکي از آزمايشگاه‌ ها گواهي عدم بارداري را اخذ کرده و به دفترخانه رسمي ازدواج طلاق تحويل دهد

  اگر چنانچه از وکلاي مجرب موسسه تهران وکيل استفاده کنيد گواهي عدم بارداري را در نزديک ترين آزمايشگاه به منزلتان انجام خواهيد داد اما چنانچه خود زوجين به تنهايي اقدام به طلاق توافقي نمايد آزمايشگاهي مورد نظر دادگاه مي باشد که خود انتخاب کرده باشند و در اينجا نقش وکيل در طلاق توافقي بسيار بسيار روشن و مبرهن مي باشد .

  گواهي بکارت و آزمايش بارداري در طلاق توافقي

  انصراف يکي از زوجين در حين طي کردن مراحل طلاق توافقي

  در اين مورد دو حالت به وجود مي‌آيد:

  حالت اول زماني است که يکي از زوجين قبل است صدور گواهي عدم امکان سازش انصراف دهد در اين حالت تمامي توافقاتي که در طلاق توافقي بين طرفين انجام گرفته از بين مي‌رود و همه‌ چيز به حالت اول خود برمي‌گردد و هيچ ضمانت اجرايي نيز ندارد و اگر طرفين بخواهند دوباره اين مراحل طلاق توافقي را طي کند بايد از اول يعني از دادخواست شروع نمايند.

  اما حالت دوم زماني است که بعد از صدور گواهي عدم امکان سازش باشد و وکيل طلاق توافقي کار خود را به انتها رسانده باشد، در اين حالت اگر هر يک از زوجين در دفتر رسمي ازدواج و طلاق حاضر نشود طرف مقابل به‌ تنهايي نمي‌تواند صيغه طلاق را جاري نمايد و عملاً گواهي عدم امکان سازش در طلاق توافقي بي‌تاثير مي‌باشد.

  انصراف يکي از زوجين در حين طي کردن مراحل طلاق توافقي

  براي طلاق توافقي به کدام دادگاه بايد مراجعه نمود؟

  با توجه به رويه قضائي دادگاه‌ ها دادگاهي که براي طلاق توافقي بايد به آن مراجعه نمود دادگاه محل اقامت زوجه مي‌باشند حتي اگر زوجه خواهان طلاق توافقي باشد همچنين اين امکان نيز وجود دارد که در محل اقامت زوج اين دعوا مطرح گردد.

  به‌طورکلي چون اين نوع از طلاق يعني طلاق توافقي بر پايه توافق بنا شده دادگاه ها زياد در اين زمينه سخت ‌گيري نخواهند کرد و چه در محل اقامت زوجه و يا در محل اقامت زوج مطرح ‌شده باشد به پرونده رسيدگي مي‌کنند.

  براي طلاق توافقي به کدام دادگاه بايد مراجعه نمود؟

  طلاق توافقي ايرانيان مقيم خارج از کشور

  طرفين مي‌توانند در دادگاه‌هاي محل زندگي خود دادخواست طلاق توافقي بدهند و حکم طلاق را بگيرد اما بايد در نظر داشت که طلاق طبق قانون ايران صادر خواهد شد پس ‌از اخذ حکم طلاق بايد به مراکز اسلامي آن کشور مراجعه نموده و صيغه طلاق را جاري نمايند سپس بايد اين طلاق نامه به تاييد سفارت ايران و همچنين وزارت امور خارجه نيز برسد تا روند آن به‌صورت کامل طي شود همچنين ايرانيان مقيم خارج از کشور مي‌تواند در داخل کشور و وکيل گرفته تمام مراحل طلاق توافقي را توسط وکيل به سرانجام برساند بدون اين‌که يک روز هم به داخل کشور سفر کند

  طلاق توافقي ايرانيان مقيم خارج از کشور

  گواهي عدم امکان سازش در طلاق توافقي چيست؟

  براي گرفتن طلاق سه حالت وجود دارد يا طلاق توافقي مي‌باشد يعني طرفين هر دو به اين توافق رسيدند که جدا شوند يا طلاق از طرف زوجه درخواست مي‌شود يا از طرف زوج پس طبق اين سه حالت به شرخ زير خواهيم داشت :

  اگر زوج از دادگاه تقاضاي طلاق نمايد و يا طلاق توافقي باشد در اين‌ صورت گواهي عدم امکان سازش صادر مي‌شود همچنين ثبت طلاق به‌موجب گواهي عدم امکان سازش منوط به ‌قطعيت راي مي‌باشد مدت اعتبار اين گواهي براي تسليم به دفتر رسمي ازدواج طلاق سه ماه از تاريخ ابلاغ رأي قطعي يا قطعي شدن راي مي‌باشد

  اما اگر زوجه از دادگاه درخواست طلاق نمايد و شرايط طلاق يک‌طرفه براي زوجه مورد تأييد قاضي بشود قاضي ديگر گواهي عدم امکان سازش صادر نمي‌نمايد بلکه حکم طلاق صادر مي‌کند

  گواهي عدم امکان سازش در طلاق توافقي چيست؟

  مدارک مورد نياز براي ثبت طلاق توافقي در دفترخانه

  بعد از اين ‌که دادگاه گواهي عدم امکان سازش براي طلاق توافقي را صادر نمايد طرفين بايد به دفتر رسمي ازدواج و طلاق مراجعه نموده تا صيغه طلاق توسط مسئول دفترخانه جاري شود براي مراجعه به اين دفتر طرفين بايد مدارکي را به‌همراه داشته باشند که به شرح زير مي‌باشد

  - گواهي عدم امکان سازش و قطعيت آن

  - سند ازدواج يا رونوشت آن

  - اصل و کپي شناسنامه‌هاي زوجين

  - اصل و کپي کارت ملي زوجين

  - گواهي عدم بارداري زوجه

  - کد پستي و آدرس محل سکونت زوجين

  مدارک مورد نياز براي ثبت طلاق توافقي در دفترخانه

  عدم مراجعه زوجين در مدت ? ماه به دفترخانه در طلاق توافقي

  چنانچه زوجين در مهلت سه ماه بعد از صدور گواهي عدم امکان سازش در طلاق توافقي به دفترخانه رسمي ازدواج طلاق مراجعه ننمايند حالات زير متصور مي‌باشد:

  اگر زوجين هيچکدام به اين دفتر خانه مراجعه نکنند ديگر گواهي عدم امکان سازش در طلاق توافقي تأثيري نخواهد داشت و اگر بخواهند طلاق توافقي بگيرند بايد از ابتدا شروع کند

  اگر زوجه از مراجعه به دفترخانه امتناع نمايد زوج مي‌تواند با در دست داشتن گواهي عدم امکان سازش طلاق توافقي زوجه را طلاق بدهد

  اما اگر زوج از مراجعه به دفترخانه امتناع نمايد کاري از دست زوجه بر نمي‌آيد و و عملاً گواهي عدم امکان سازش طلاق توافقي بي‌تاثير مي‌باشد

  اگر چنانچه دو طرف وکيلي از موسسه تهران وکيل براي طلاق توافقي بگيرند امکان کنسل کردن يکطرفه طلاق توافقي ندارند مگر اينکه دو طرف به دفتر وکيل حضور پيدا کنند و درخواست کنسل کردن طي کردن مراحل طلاق توافقي و عزل وکيل کنند . همين مورد حاشيه امنيت بسيار خوبي مخصوصا براي زوجه به وجود مي آورد که طرف ديگر به تنهايي نتواند سنگ اندازي کند و مانع طلاق توافقي بشود .

  عدم مراجعه زوجين در مدت ? ماه به دفترخانه در طلاق توافقي

  چگونگي حذف نام همسر از شناسنامه در طلاق توافقي

  تحت شرايطي نام همسر قابل حذف از شناسنامه در طلاق توافقي مي‌باشد

  اگر چنانچه طلاق توافقي بين زوجين اتفاق افتاده و نزديکي واقع نشده باشد و زوجه باکره باشد همچنين زوج گواهي عدم ازاله بکارت را نيز اخذ نمايد زوجين مي‌توانند با مراجعه به ثبت احوال او و گرفتن شناسنامه المثني با حذف نام همسر قبلي خود به اين هدف خودشان برسند پس ازجمله شروط حذف نام همسر از شناسنامه موارد زير مي‌باشد

  عدم نزديکي

  اخذ گواهي باکره بودن زوجه

  گرفتن شناسنامه المثني از ثبت احوال

  چگونگي حذف نام همسر از شناسنامه در طلاق توافقي

  منبع: https://www.tehran-atorney.com/%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%82-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D9%8A

  شماره تلفن وکيل دادگستري
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
  آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 201
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 147
 • بازدید کننده امروز : 148
 • باردید دیروز : 712
 • بازدید کننده دیروز : 713
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 907
 • بازدید ماه : 1482
 • بازدید سال : 1482
 • بازدید کلی : 38532
 • کدهای اختصاصی