close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  تفریحات سالم

  بازدید : 80
  جمعه 2 اسفند 1398 زمان : 15:36

  گربه بيرمن و مشخصات رفتاري

  jrpl_t1.jpg

  گربه هايي از نژاد بيرمن، صداي بسيار لطيفي دارد که در مواقع گشنگي و نياز به توجه، با استفاده از صداي ملايمي نياز خود را به اطلاع شما مي رساند.

  مشخصات نژادي

  رفتار محبت آميز با خانواده: خيلي خوب

  برخي از نژاد گربه ها معمولا مستقل هستند حتي اگر از زمان بچگي توسط يک شخص خاص بزرگ شوند. ديگر نژاد ها به صورت خيلي صميمي با يک شخص خاص پيوند مي خورند و نسبت به ساير اشخاص بي تفاوت هستند. نژاد تنها عاملي نيست که بر ميزان عاطفه تاثير مي گذارد. به طور کلي گربه هايي که در خانه ها با انسان ها بزرگ شده اند راحت تر پيوند مي خورند و مي توانند بهتر ارتباط برقرار کنند.

  ميزان ريزش مو: معمولي

  اگر قصد داريد خانه خود را با يک گربه شريک شويد، ابتدا بايد با ريزش موهاي گربه در محيط خانه کنار بياييد. با اين حال ميزان ريزش مو در نژاد هاي مختلف متفاوت خواهد بود. اگر اهل تميزي و نظافت بيش از حد هستيد بهتر است يک نژاد را انتخاب کنيد که ريزش موي کمتري داشته باشد.

  سلامت عمومي: کم

  به دليل شيوه هاي نامناسب پرورش، برخي از نژاد ها مستعد ابتلا به يکسري مشکلات بهداشتي ژنتيکي هستند. اين بدان معنا نيست که تمام گربه ها از يک نژاد به اين بيماري يا بيماري ها مبتلا مي شوند؛ يعني آنها در معرض خطر بيشتري قرار دارند. اگر تمايل داريد گربه‌ي خاصي از يک نژاد را نگهداري کنيد بهتر است با مشکلات ژنتيکي و بيماري هاي مربوط به آن نژاد آگاهي داشته باشيد.

  پتانسيل بازيگوشي: زياد

  برخي از گربه ها همانند بچگي هاي خود پر از انرژي و بازيگوشي هستند، در حالي که برخي ديگر جدي تر و آرام تر هستند.

  تمايل به سرو صدا کردن: زياد

  برخي از نژاد ها بيشتر از بقيه سرو صدا ايجاد مي کنند. هنگام انتخاب نژاد در مورد نوع صدا و ميزان سر و صداي گربه خوب فکر کنيد تا در آينده به مشکل نخوريد.

  رفتار دوستانه با کودکان: خيلي زياد

  تحمل کودکان به اندازي کافي مي تواند مناسب باشد که بتوانيد يک گربه يا حيوان خانگي را براي نگهداري انتخاب کنيد. داشتن يک نگرش مثبت نسبت به دويدن کودکان و ايجاد سرو صدا توسط جوانان مي تواند يک نوع رفتار دوستانه و محبت آميز با کودکان در نظر گرفته شود. براي ساير نژاد گربه ها مي توان گفت که با توجه به شخصيت و زندگي گذشته خود ميزان صميميت و رفتار دوستانه آنها با کودکان متفاوت خواهد بود.

  نظافت آسان: ضعيف

  برخي از نژاد ها به نظافت خيلي کمي نياز دارند و برخلاف آنها براي رعايت نظافت برخي گربه هاي ديگر بايد مدام موهاي آنها را شانه بزنيد. در نظر بگيريد که آيا وقت و حوصله کافي براي نگهداري و نظافت گربه هايي با ميزان نظافت روزانه بالا داريد يا خير؟

  ميزان هوش: زياد

  برخي از نژاد هاي گربه از ديگر نژاد ها باهوش تر هستند. ولي مي توان گفت که تمام گربه ها اگر به شيوه‌اي مناسب با نژاد آنها از راه هايي تحريک ذهني شوند، مي توانند کار سخت خود درا به خوبي انجام دهند. اسباب بازي هاي تعاملي و خلاقانه، يک روش بسيار مناسب با تاثيرگذاري بالا انجام يک تمرين هوشمندانه توسط ساير گربه ها است.

  رفتار دوستانه با حيوانات خانگي ديگر: خيلي خوب

  دوستي با انسان ها يک چيز متفاوت از دوستي با ساير حيوانات خانگي ديگر است. برخي از گربه ها نسبت به گربه هاي ديگر بيشتر تمايل به رفتار دوستانه با حيوانات خانگي ديگر خواهند داشت.

  اندازه: متوسط تا بزرگ با نرهايي با وزن 4 تا 6 کيلوگرم و ماده ها با وزن 2 تا با وزن 2 تا 4 کلوگرم

  پوشش خارجي

  با پوشش خارجي معمولي تا بلند

  رنگ

  رنگ کرم مخصوص گربه ها، آبي آسماني، شکلاتي، ياسي

  طول زندگي: 12 تا 16 سال

  اطلاعات بيشتر در مورد گربه بيرمن

  تاريخچه

  يک گربه زيبا مي تواند اصل و نصب و تاريخچه زيبا و جالبي داشته باشد. گفته شده است که گربه مقدس برمه، که در بعضي از مواقع بيرمن ناميده مي شود با مداخله يک الهه با چشم هاي آبي ظاهر چشمگير و زيباي خود را بدست آورده است. با توجه به گفته ها اين الهه با مشاهده عشق و فداکاري يک گربه معبد پوشش خارجي سفيد آن را به طلايي و چشم هاي زردش را به آبي تبديل کرده است. پنجه هاي سفيد و نرم اين گربه مي تواند پاکي و خلوص را در آن نشان دهد. از آن زمان تا به امروز، گربه هاي معبد علائم و نشانه هايي از لطف الهه را به دوش کشده اند و حتي گفته مي شود که در گذشته کاهنان در بدن مرده ها متولد مي شدند. به طور کلي چگونگي به وجود آمدن و شناختن اين نزاد گربه بسيار نامشخص است. در تئوري ها، به ملاقات اين نژاد گربه با آنگوراها يا پارسي ها اشاره شده است، وليکن هيچکس در جريان نيست که اين ملاقات ها چگونه و در کجا رخ مي دهد. ممکن است آنها در جنوب شرقي آسيا، بين گربه هاي مختلفي با نژاد هاي متفاوت که از نشانه هاي بارز آنها موهاي بلند و چشمان آبي رنگ خواهد بود، بوجود آمده باشند. احتمال دارد که اين گربه در فرانسه از دو اروپايي که وارد فرانسه شده بودند ايجاد شده باشد؛ نام اين دو فرانسوي آگوس پاوي و سرگرد گوردون راسل است. اين دو عدد گربه در سال 1919 به عنوان پاداش به کاهنان اهدا شدند. قبل از مرگشان، دو عدد بچه گربه بدنيا آوردند که اين گربه ها به ايجاد نژاد در اروپا کمک کردند. در سال 1925 اين گربه ها در فرانسه به عنوان بيرماني مقدس شناخته شدند که نام اصلي آنها گربه بيرمن از آن گرفته شده است.

  شخصيت

  اگر الگوهاي گربه هايي از نژاد سيامي را دوست داريد ولي صداي گوش خراش و آزار دهنده آنها را نمي پسنديد، نژاد بيرمن مي تواند انتخاب مناسبي براي شما باشد. گربه هايي از اين نزاد بسيار آرام هستند و رفتار ملايمي دارند. اين گربه ها صاحبان خود را به آرامي از اتاقي به اتاق ديگر دنبال مي کنند و هيچگونه اذيت و آزاري به آنها نمي رسانند. شما مي توانيد به سادگي گربه هاي نژاد بيرمن را در کار هايي که انجام مي دهيد درگير کنيد و بايد قدر دان اين باشيد که اين نژاد بر خلاف نژاد سيامي مغرور و خودراي نيست.

  مطيع بودن به معناي احمق بودن نيست. بيرمن يک گربه باهوش و البته کنجکاو است. او دوست دارد که محيل اطراف خود را به طور کامل کشف کند. اين نوع گربه صداي بسيار ملايم و آرامي دارد که در صورت نياز براي اطلاع شما از خواسته هاي خود از آن استفاده مي کند. او از زندگي با شما و نگه داشتن توسط شما لذت مي برد و دوست دارد مانند يک کودک آرام در آغوش شما بخزد.

  سلامتي

  گربه هاي داراي شجره نامه و گربه هايي با نژاد مخلوط، ممکن است درگير مشکلات مربوط به سلامتي در انواع متفاوتي شوند که امکان دارد از نظر ژنتيکي باشد. مشکلاتي که ممکن است براي نژاد بيرمن بوجود آيد شامل موارد زير مي شود:

  • هيپوتريشوز مادرزادي، که باعث مي شود اين نژاد بدون مو بدنيا بيايند و آپلازي تيروئيد، نقص ايمني است که منجر به افزايش خطر عفونت و مرگ مي شود. خوشبختانه اين شرايط نادر خواهد بود.
  • درموئيد قرنيه، به وجود پوست و مو بر روي سطح خارجي قرنيه براي يک چشم يا هر دو چشم است که مي توان توسط عمل جراحي اين مشکل را برطرف کرد.
  • لرزش يا لرزيدن در بچه گربه ها: اين مشکل در بعضي از بچه گربه ها از زماني شروع مي شود که حدودا 10 روز عمر داشته باشند و تا سن تقربا 12 هفتگي ادامه مي يابد. علت آن ناشناخته است و بهبودي به صورت خود به خود انجام مي شود.
  • غلظت غير معمول اوره و يا کراتينين در خون

  مراقبت

  برخلاف طول بلند پوشش خارجي گربه هاي بيرمن، يک بافت ابريشمي دارد که به راحتي در هم گره نمي خورد. بايد به صورت هفتگي موها را شانه کنيد تا موهاي مرده را جمع کرده و از توزيع روغن هاي پوستي جلوگيري کنيد. در فصل بهار بيشتر موها در پوشش خارجي گربه هاي بيرمن ريزش پيدا مي کنند و براي جمع کردن و برداشتن موهاي ريخته و شل بهتر است در اين فصل با تعداد ددفعات زيادي آنها را شانه کنيد. حمام گرم همچنين مي تواند به شل شدن و برداشتن موهاي مرده و ريخته شده کمک کند. در هنگام حمام گربه هاي بيرمن بهتر است که آنرا با استفاده از نازل هاي دوش حمام کرده تا اينکه داخل وان قرار دهيد.

  دندان هاي بيرمن را مشواک بزنيد تا از بيماري پريودنتال جلوگيري کنيد. بهتر است که اين کار را به صورت روزانه انجام دهيد، در غير اين صورت بهداشت هفتگي بهتر است هيچ بهداشتي است. هر دو هفته يک مرتبه ناخن ها را مرتب و کوتاه کنيد. با استفاده از يک پارچه نرم و مرطوب گوشه هاي چشم را پاک کنيد تا هر گونه ترشح از بين برود. براي هر چشم از ناحيه جداگانه‌اي استفاده کنيد تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهيد. گوش ها را به صورت هفتگي چک کنيد.

  پوشش خارجي

  گربه هاي بيرمن داراي يک پوشش خارجي ابريشمي با طول متوسط است که شباهت زيادي به اشکال نژاد سيامي دارد (يعني رنگ پوشش خارجي در قسمت هاي صورت، گوش ها، پاها و دم تيره تر است). يک سر پهن و گرد دارد با گوش هاي متوسط و چشم هاي آبي روشني که زيبايي ظاهري آن را چندين برابر مي کند. اين نوع گربه در اندازه متوسط و بزرگ است که بدن قدرتمند و انعطاف پذيري داردکه خلاف رفتار و ظاهر آرامش را نشان مي دهد.

  منبع: فارسي پت

  شاهين معمولي يا بَحري، سريع ترين پرنده جهان
  برچسب ها گربه , بیرمن , و , مشخصات , رفتاری ,
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
  آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 201
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 287
 • بازدید کننده امروز : 288
 • باردید دیروز : 712
 • بازدید کننده دیروز : 713
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1047
 • بازدید ماه : 1622
 • بازدید سال : 1622
 • بازدید کلی : 38672
 • کدهای اختصاصی